Thursday, October 11, 2012

Етосът и Не-дуалните Състояния на Съзнанието Планетарно послание на Хаторите чрез Том Кениън





В това послание ние искаме да обсъдим някои от важните връзки между явна реалност и Не-дуални състояния на съзнанието.
Ум и Съзнание
Преди да продължим обаче бихме искали да направим разграничение между понятията съзнание и ум, когато използваме тези думи.
За нас съзнание е трансцедентно на всички явления и не е обвързано с неврологична дейност в нервната ви система. Освен това, съзнание е трансцедентно и на време, и на пространство, както вие ги възприемате. И именно чрез превозното средство на вашето съзнание вие може да пътувате през енергийните вихри, които водят извън ограниченията на въплътеното съществуване.
Ум, както ние използваме този термин, се отнася до сетивните, умствени и емоционални преживявания, които имате, като резултат от различните промени в нервната ви система. Всъщност, когато четете тези думи, вие създавате значението им чрез съдействието на физическия си мозък и нервна система. Вие създавате смисъла на нашите думи чрез прозореца на вашия ум, но този прозорец е и създаден, и ограничен от ограниченията на вашата нервна система.
Нашите послания са езиково кодирани и на различни места в синтаксиса (реда) на нашите комуникации има вихри – червейни дупки - през които можете временно да надхвърлите ума си и да навлезете в безкрайната мистерия на съзнанието.
Как ние виждаме по-висшите измерения
В нашия собствен опит ние съществуваме в множество измерения на съзнанието и в зависимост от нашето ниво на лична еволюция проявяваме в четвъртото чрез дванадесетте измерения. Чрез деветото измерение ние можем да променяме нашата антропоморфна форма, която е подобна на човешка по външен вид, или нашето светлинно тяло.
Когато преминаваме в 10-то измерение всички връзки с нашата антропоморфна форма се разсейват. Ние ставаме, за всички намерения и цели, геометрични светлинни форми. Когато напредваме в собствената си лична еволюция ние можем да изразим себе си чрез 10-то, 11-то и 12-то измерения по множество начини.
Всеки напредък нагоре в съзнанието носи със себе си по-голямо разбиране на взаимосвързаността на всички същества и всички аспекти на космоса. Странният парадокс на съществуване става ясно видим, когато навлезем в 10-то измерение.
Взаимосвързаност  и Не-дуалност
Ние споделяме тази информация нещо подобно се случва на вас, когато преминавате в по-високите измерения на собственото си същество. В десетото от дванадесетте Измерения, осъзнаването за взаимовръзката се разширява, както се разширява осъзнаването на Не-дуалността – Майката на Всички Неща. Това е, наистина, парадокса на съзнанието, което по-рано споменахме и то е парадокс, който е бил разглеждан от някои от вашите Древни Философии.
За нас, постигането на Не-дуалност не е крайната цел, а по-скоро мост към по-голямо майсторство и разбиране на това как да създаваме доброжелателни резултати.
Как разглеждаме Не-дуалността
В не-дуално състояние на съзнанието ние, като вас, изпитваме изчезване на крайностите. В не-дуално състояние на съзнанието, дуалност – както е изпитвана в относително съществуване – изчезва и ние навлизаме в по-голямо усещане на центрирана осъзнатост и спокойствие.
В най-дълбоките състояния на не-дуалност има само чисто съзнание, изпитващо себе си.
Важно е да осъзнаете, че не-дуалните състояния на съзнанието са по отношение на възприемащия. Така, ако изпитвате не-дуалност чрез сърдечната си чакра, вие може добре да изпитате безлична любов-дълбоко чувство на космическа връзка.
В действителност, в това състояние на обединение между не-дуалност и сърцето вие ставате заслепени и за всички намерения и цели вие се влюбвате в космоса. И в този парадокс на сърцето вие ставате Възлюбени и всичко, което виждате и на което ставате свидетели, е също така Възлюбено.
Докато това е красиво състояние на съзнание, то не е чиста не-дуалност. Тъй като се придвижвате нагоре в по-високите чакри не-дуалните опити се променят. Когато сте в коронната чакра, не-дуалността се изпитва в чистата си форма – чисто съзнание, осъзнаващо себе си. Няма чувство за личност в тези по-висши измерения на не-дуалност.
Парадокса на творението е, че то се разгръща от най-чистите състояния на не-дуалност в най-поляризираните състояния на съществуване. Така, във вашето съзнание са двете привидно конфронтиращи се състояния на сравнително съществуване (т.е., въплътеният ви живот във времето и пространството) и не-дуалните състояния на съзнанието, в които всички полярности и конфликти изчезват.
Нашата перспектива, както споменахме по-рано, е, че не-дуалните състояния на съзнанието са мостове към по-голямо майсторство на създаване и не са крайната точка или целта на еволюцията.
Взаимовръзка срещу Единство
Именно тук ние чувстваме за необходимо да обсъдим важна разлика между взаимовръзка и концепцията за „единството”. Ние не разглеждаме тези две понятия като взаимозаменяеми. Има много различни определения за „единството” на Земята, така че не е възможно да се справим с всички тънкости и различия.
Вместо това ще обърнем вниманието си към това, което считаме за фундаменталната разлика. Някои хора вярват, че взаимосвързаността е същото като „единството” и че когато влезете в по-високите състояния на съзнанието и по-високите измерения на съществуване, вие се сливате в едно петно от светлина, в което всички различия изчезват. Това не е нашето виждане.
Взаимовръзка или взаимосвързаност е признаването, че всички същества и всички аспекти на космоса са взаимозависими и в същото време същества имат уникални различия. Тези различия са привлекателни и уникални. Понякога те са досадни, а понякога са обогатяващи. Но тези различия са част от гоблена на проявена реалност и не са излишни.
Една от трудностите, които виждаме в концепцията за „единството”, тъй като в момента се разпространява от някои личности в Ню Ейдж и общностите Лично Развитие, е, че уникалните различия между хората се омаловажават и някак си поради това, че всичко е „едно”, подходящи енергийни граници между индивидите могат да са и често са пренебрегвани. Освен това, някои индивиди използват тази система от вярвания (т.е.”единството”) като извинение да избегнат лична отчетност и отговорност. В нашия собствен опит през всички измерения ние оставаме уникални индивиди и по-високите измерения на нашето същество не заличават нашата уникалност, а по-скоро представят по-големи възможности за създаване.
Етосът
Сега искаме да споделим с вас средство за достъп до едно от нашите най-големи културни съкровища, което наричаме Етосът (произнесено АХ-ЕЕ-ТОС). Етосът е широкочестотно съзнание, закотвено в чиста не-дуалност.
Когато един Хатор навлезе в 10-то Измерение има много възможности и начини за проявяване. Някои от нас избират временно да се присъединят към общност от вибрация. Тази общност е съставена от индивидуални Хатори в 10-то, 11-то и 12-то Измерения. Тези индивидуалности навлизат в не-дуалност по тяхна собствена воля и избират да останат, за период от време, в тази вибрация на съзнанието за полза на други същества.
Повечето индивидуалности остават временно в Етоса, докато малка част не дават знаци за напускане. Когато същество навлезе в Етоса, всички лични различия са изоставени. Същество, което е в Етоса, няма име. Цялата лична идентичност е заменена от пълно потапяне в не-дуалност. Тези същества „държат” тази вибрация на не-дуалност за полза на другите, защото не-дуалността е Майката на Всички Неща и основата на цялото съществуване.
Да си в присъствието на Етос е да си извисен нагоре в не-дуалност.
Вашият опит с Етоса ще се различава от опита на друг въз основа на собственото ви ниво на еволюция и проблемите в дуалността, с които се сблъсквате.
Но независимо от това колко комплексни или трудни могат да бъдат личните ви въпроси, да сте в присъствието на Етос ще ви издигне и ето защо ние споделяме тази информация сега.
За някои от вас, които сте доста напреднали, просто чуването на името Етос и разбирането на не-дуалната му природа, ще е достатъчно за вас да се придвижите в общение с не-дуалността чрез това средство.
Много хора, обаче, биха намерили такъв път или метод вътрешно труден. И така ние предлагаме звуково съкровище, което да ви помогне. Тази звукова медитация е аналог на Светлинните реалности, където пребивава Етосът.
Етосът излъчва вибрации от Светлина и тези вибрации могат да се свалят надолу към чуваемостта на човешкия слух. По този начин това, което ще чуете, когато слушате Звукова Медитация Етосът, е превод на Светлина в звук. Това е хармоничната същност на Етоса, така, както се проявява в десетото Измерение.
Ние ви предлагаме да експериментирате със слушане на това уникално звуково съкровище по различни начини. Първият начин би бил да го слушате с пълно внимание към звука. Позволете на звука да е основният фокус на вашето внимание и когато умът ви се разсее, върнете го към звука.
Вторият начин да слушате би бил с фокуса ви върху сърдечната чакра в центъра на гръдния ви кош.
След това го слушайте с внимание в чакрата на гърлото ви.
След това го слушайте с фокусирано внимание върху Третото Око (Ажна), разположено между очите ви при моста на носа ви.
И тогава, най-накрая слушайте Звукова Медитация Етосът с вниманието си върху коронната чакра на темето.
Почувствайте и усетете разликите, които възникват, когато слушате Звукова Медитация Етосът от тези различни чакри. Повечето от вас ще открият, че се чувстват по-естествено да слушат Звукова Медитация Етосът с фокус на вниманието ви върху една от чакрите ви. Тази чакра е фокусът, който ние ви предлагаме да използвате, когато слушате, като подготовка за звуковата медитация, която ще се проведе по време на предстоящата Световна Медитация.
Тест за Еволюционна Интелигентност
От наша гледна точка един от признаците за еволюирало съзнание е разпознаването на взаимосвързаността. Това разпознаване е тест за еволюционна интелигентност, а вашият вид е по средата му. Човечеството не може да продължи да живее, колективно, като е живяло до сега – в заблудата, че хората могат да ограбват Земята без последствие за Земята, за безбройните и форми на живот или за самото човечество.
Световната Медитация
Целта на Световната Медитация е да прибави вибрационно качество към емоционалната атмосфера на вашата планета.
Вие имате наследствено право да го направите, защото сте въплътени във време и пространство и защото живеете временно на тази Земя. Като жител на тази планета, имате право да насърчите доброжелателни резултати.
Специфичната цел на тази Световна Медитация е да ускори колективното човешко разпознаване на взаимосвързаността и прехода от миазмите и заблудите на колективната история на човечеството към ново съзвездие от културни вярвания, които ще служат за разгръщането на по-високата съдба на човечеството. Това ще бъде направено чрез помощта на въображението ви – силата на вашата воля и намерение – обединени с творческите потенциали, които живеят в не-дуалните състояния на съзнанието.
Датата и часа на тази Световна Медитация ще е 4 ноември между 3:00 и 4:00 следобед стандартно тихоокеанско време. Доколкото медитацията ще е глобална, свързващата енергийна точка ще е в Сиатъл, Вашингтон през последния час на Хаторско Усилване, което ние наричаме Изкуството на засяване на нови реалности. The Art of Seeding New Realities
По време на тази медитация Етосът ще навлезе в пространството, което ще е създадено от онези, присъстващи на Усилването. И от тази свързваща точка Етосът ще разшири енергията си през света към всички онези, които са избрали да се присъединят към нас в това начинание (Световната Медитация).
Няма значение къде се намирате физически на Земята. Освен това, докато официалната медитация в Сиатъл ще започне в 3:00 и ще приключи в 4:00, енергията, генерирана от Етоса, ще продължи 25 часа. С други думи, Етосът ще продължи да излъчва своята енергия от десетото измерение към онези личности, които избраха да участват в Световната Медитация от 4 ноември 2012 в 3:00 стандартно тихоокеанско време до 5 ноември 4:00 следобед стандартно тихоокеанско време.
Вие може да се присъедините към Световната Медитация по всяко време през този двадесет и пет часов период.
В интерес на истината, вие можете също да навлезете в тази специфична медитация, когато искате да „излъчите” мисъл-формата за взаимосвързаността на човечеството. Когато навлезете колективно в по-интензивните фази на планетарна трансформация, онези от вас, приспособени към реалността на взаимосвързаността ще „знаят” кога е благоприятно да изпратят тази мисъл-форма към ближните си с помощта специално на тази медитация.
Когато поемате тази медитация, важно е да разберете, че вие не влияете пряко на изхода от събитията, а по-скоро „излъчвате” доброжелателна мисъл-форма към човешкия колектив. Това, което отделните хора избират да правят или да не правят по отношение на осъзнаването на взаимосвързността, обаче, е в суверенното право на всеки индивид.
Освен това Етосът не е и е всъщност неспособен да се намеси в човешкото съзнание. Човешката личност трябва да избере да навлезе във вибрационно съответствие с Етоса. С други думи, Етосът не предприема действия. Той просто излъчва природата си, която е не-дуално съзнание.
Действителната Медитация
По време на медитацията ние ви предлагаме да започнете чрез слушане на Звукова Медитация Етосът за 30 минути. През тази фаза фокусът на вниманието ви е в сърдечната ви чакра освен ако интуитивно не усетите, че би било по-добре за вас да поставите вниманието си в друга чакра.
След слушането на Звукова Медитация Етосът, просто останете в тишина с вниманието си в сърдечната чакра (или друга чакра, с която сте избрали да работите). След около минута фокусиране в избраната ви чакра, представете си, че някаква част от вас (т.е. вашето КА или „етерен двойник”) се издига над вас където и да сте физически разположени на Земята. Представете си и почувствайте, че това второ вас, което изглежда точно както физическото ви вие, се носи в позиция 60 мили над планетата, където вие се хващате за ръце с други навсякъде по Земята, които са се присъединили към медитацията.
Това хващане за ръце е символично представяне на мисъл-формата, която наричаме „взаимосвързаност”. Това е разпознаването и приемането, че цялото човечество е взаимосвързано и тази взаимна свързаност съществува едновременно с уникалните различия на всички индивиди.
Този, с когото може да се хванете за ръце, би могъл да живее в доста отдалечен район от Земята спрямо вашия. Той или тя може да има различен поглед върху реалността. Той или тя може да следва различна религия от вашата или въобще да не е религиозен. Човекът, с когото се държите за ръце може да е изправен пред предизвикателства, много различни от онези, пред които сте изправени вие според неговото или нейното разположение на Земята и културата, към която той или тя принадлежи. И все пак въпреки всички тези различия вие сте взаимно свързани.
Към вас в това море от взаимосвързаност ще се присъединят царствата на Девите, духовете на Земята, елементалите и безбройните форми на живот на вашата Земя, както и самата Земя. За онези от вас, които са наясно с многото измерения, можете добре да изпитате присъединяване към междугалактическия интелект, както и към космически тела, включително Слънцето и Централното Слънце – черната дупка, която формира центъра на вашата галактика.
Ние осъзнаваме, че някои от вас, които четат това, са толкова обезсърчени от качеството и състоянието на човечеството, че намират това за трудно, ако не и невъзможно, да се хванат за ръце с ближните си. Ако сте един от тези хора, ние ви съветваме да се хванете за ръце с природните духове и така ще направите, чрез това действие ще добавите към потенциала на трансформацията.
Подготовка за Световната Медитация
Ако изберете да се присъедините към нас в Световната Медитация, ние ви молим да започнете да работите със Звукова Медитация Етосът редовно. Целта на тази подготвителна работа е вие да свикнете със състоянията на съзнанието, породени във вас от Етоса.
Ако се справяте с трудни проблеми в живота си, ние ви предлагаме да слушате Звукова Медитация Етосът поне веднъж дневно. Това е, за да ви помогне да се преместите в различно състояние на съзнанието и от тази гледна точка проблемите ви ще намалеят и/или вашата способност да се справите с тях ще се увеличи.
Последствието от това е, че ще бъдете извисени, а ние се нуждаем от колкото може повече извисени личности да се присъединят в Световната Медитация. Да го кажем по друг начин…, ако сте осеяни с лична токсичност, работете със Звукова Медитация Етосът всеки ден, първо за ваша собствена полза и второ, за световната сангха (общност).
Между другото вие сте добре дошли да слушате Звукова Медитация Етосът и да я използвате като личен трансформиращ инструмент дори и ако не планирате да се присъедините към Световната Медитация.
Звукова Медитация Етосът: Последни отражения
С удоволствие и голямо очакване ви представяме Звукова Медитация Етосът.Ние вярваме, че тя ще ви донесе чувство на спокойствие и по-голям капацитет да се справяте с хаотичните събития на вашия свят.
Също така очакваме, че Етосът ще отвори път към вашата собствена не-дуалност и че като проявено същество-създател, вие ще обедините двете заедно – уникалността на вашия живот и силата на не-дуалността.
Нека този съюз да е от голяма полза за вас и всички ваши отношения.
Хаторите
20 септември 2012г.
Мисли и наблюдения на Том
Намирам това конкретно послание на Хаторите за едно от техните по-плътно окомплектовани информационни тела и дори след като го прочетох многократно, все още намирам нови нива на проникновение.
Има дискутирани няколко области, но аз ще огранича моите коментари до Етоса и Звуковата Медитация, която ще представлява първата част на Световната Медитация на 4 ноември.
Етосът
Първата ви среща с Етоса се случи преди около година при подготовката за Хаторското Усилване, наречено Светлинни Трансмисии. Няколко месеца преди събитието аз бях в една от моите периодични екзистенциални паники, когато един от моите наставници ме придружи през реалностите на 10-то измерение, където ме инструктира просто да „седна” с Етоса.
Веднага бях успокоен и скоро навлязох в това, което разпознах като вид Самандхи(йогийски транс), в който започнах да потъвам все по-дълбоко в не-дуалното състояние на съзнанието. Възбудата, която толкова ясно управляваше ума ми в продължение на няколко часа, изведнъж се разсея за няколко минути. И това, не малко постижение, се случи просто чрез мен „стоящ” в присъствието на Етоса.
Както споменават Хаторите в това послание, идеята за не-дуалността се появява в различни Древни Философии, някои от които могат да датират от Упанишадите и Бхагавад Гита от Древна Индия, не-дуалните учения на различни мистици и мъдреци, както и основните учения на Будизма, като един от многото примери.
Етосът, с който „седях”, както по-рано казах, Хатор от 10-то измерение и когато и да усетя ясновидски това същество, определено „го”виждам като кълбо от светлина, състоящо се от тринадесет противоположно въртящи се сфери, вградени една в друга. Чувството ми е, че съотношенията, съставени от тези противоположно въртящи се сфери, се комбинират, за да създадат не-дуална енергетика, това е, което ми повлия толкова силно.
Назовах това същество като „то”, защото то няма белег на пол. Като се има предвид, че Хаторите, които срещнах от 4-то до 7-мо измерения имат и светлинно тяло, и полова антропоморфна форма, Хаторите, които срещнах в 10-то, 11-то и 12-то измерения се представят единствено като геометрични светлинни форми.
Звукова Медитация Етосът
Когато записах Звукова Медитация Етосът, това беше този Хатор от 10-то измерение, който ме водеше. От инженерна гледна точка това беше вълнуващо преживяване. Когато записах всеки от осемте записа, които изграждат целия запис, това същество щеше да променя гласа ми по различни начини и в различни съотношения спрямо предишните записани звуци. След полагането на основните записи аз просто ги насложих и вплетох, според напътствието „му”, за да сближа леките колебания, които съставляваха „неговото „ същество. Нямаше електронна манипулация на звука - което значи, че аз не промених EQ по никакъв начин, нито бе променена някоя реверберация или друг ефект, приложен към гласа ми. Звуците, които чувате в Звукова Медитация Етосът, са напълно естествени и без никакъв допълнителен ефект, така трудно, както може да се разбере след като я изслушате.
На края на това съобщение вие ще откриете две връзки към две различни версии на тази звукова медитация. Първата е дълга 5 минути и 4 секунди. Това е начин за вас да пробвате водите, така да се каже, и бих ви предложил да започнете с нея. Вижте какво се разкрива за вас в кратките пет минути, които отнема за слушане.
Работете с този пет минутен аудио файл по начините, които предложиха Хаторите. Първо просто го слушайте с пълно внимание към звуците. След това го слушайте с фокусирано внимание в Сърдечната чакра (под гръдната кост в центъра на гръдния ви кош). След това го слушайте с внимание в Гърлената чакра. След това го слушайте с фокус в Третото око (между очите на моста на носа) и тогава, най–накрая, слушайте го с внимание върху Коронната си чакра (на главата ви). Може да искате да правите това в отделни слушателски сесии, за да избегнете енергийно претоварване.
Втората версия е за онези, които избират да се присъединят към Световната Медитация на 4 ноември и/или онези, които искат да навлязат в присъствието на Етоса за по-дълги периоди от време. Този втори аудио файл е дълъг 30 минути, времето, което Хаторите ще прекарат с Етоса преди символичното хващане за ръце във финалната фаза на Световната Медитация.
Ако планирате да се присъедините към нас в Световната Медитация, аз силно ви приканвам да започнете да слушате тази разширена версия предварително преди 4 ноември. Така е, вие имате опит с различните състояния на ума, които звуковата медитация произвежда във вас.
Насоки за Световната Медитация
Както споменаха Хаторите, енергията на Етоса ще се разшири към всички онези, участващи в Световната Медитация за период от 25 часа, започвайки от 3:00 следобед стандартно тихоокеанско време на 4 ноември и завършвайки в 4:00 следобед стандартно тихоокеанско време на 5 ноември. Това означава, че вие може да навлезете в медитация и да се присъедините към световната сангха (общност) по всяко време през този двадесет и пет часов период. За точния час на Медитацията в Сиатъл за вашата часова зона, може да направите справка в различни сайтове за световното време, включително http://www.timeanddate.com/worldclock/
Започнете медитацията чрез слушане на Звукова Медитация Етосът за 30 минути. Това е, за да извисите състоянието си на съзнание и да започнете да помпите творение, тъй като Хаторите твърдят, че не-дуалните състояния на съзнанието са мостове за творчески състояния.
След това си представете, че вашето КА (етерен двойник)или някаква версия на вас, се носи нагоре в позиция 60 мили над вашето местоположение на планетата. След това си представете, че се държите за ръце с другите по света. Това хващане за ръце в акт на въображение обозначава признаване на взаимосвързаността. Както обясниха Хаторите, този тип взаимовръка не отрича различията ни. Той ги включва. Актът на хващането за ръце над Земята признава, че всички ние сме взаимносвързани, включително и другите форми на живот и дори също така енергийните интелекти.
Колко дълго да останете в това въображаемо състояние зависи от вас. Аз бих предложил поне 5-10 минути. Когато се разсеете, и най вероятно ще стане така, просто върнете фокуса на вниманието си отново към „вас”, носещи се 60 мили над Земята.
След като Завършите Световната Медитация, ще е идеалното време да ангажирате Сферата на всички възможности, за да енергизирате, каквито и лични резултати да искате да се проявят. Ако не сте прочели това послание на Хаторите,добре е да го направите преди Световната Медитация.
Ако това е като другите Хаторски Световни Медитации в миналото, би било енергийно зараждащо преживяване. Ако се сблъскате с много интензитет през медитацията, би било добре да се починете след това даже ако е възможно да легнете.
Ако искате, можете да навлизате в Медиацията многократно и колкото пъти искате през двадесет и пет часовия период. Зоната ви на комфорт може да ви ръководи тук.
Бележка: Ако изберете да работите с 30 – минутната Звукова Медитация Етосът, моля свалете го на вашия компютър и се въздържайте от слушането и чрез нашия сървър. Ако твърде много хора слушат Звукова Медитация Етосът от нашия сървър по което и да е време, сървърът може да се претовари – пречейки на други да я чуят или да я свалят. Моля, недейте да зависите от слушане на тази медитация от нашия уебсайт в деня на медитацията. Сървърът няма да е в състояние да „обслужи” никого. Свалете го предварително.
Важна Бележка: Не слушайте Звукова Медитация Етосът в ситуации, изискващи вашата бдителност като шофиране или докато работите с машини.
Не планирайте да слушате медитацията от сайта ни в деня на медитацията. Трябва да я свалите предварително и да сте готови.
Click here for The Aethos Sound Meditation (5 mins 4 secs) 5-минутна версия, сваляне чрез този  линк
Click here for The Aethos Sound Meditation (30 mins) 30-минутна версия, сваляне чрез този  линк
Том Кениън
Превод:Tauno
Всички права запазени©2012 Tom Kenyon   All Rights Reserved   www.tomkenyon.com
You may make copies of this message and distribute it any media you wish so long as you do not charge for it, do not alter its content in any way, credit the author and include this entire copyright notice. The Aethos Sound Meditation audio files are not part of this message and may not be posted on any other site. They are for your personal listening purposes only.

ГАЛАКТИЧЕСКО ПОДРАВНЯВАНЕ 2012 ГОДИНА

                              
Pandanat, 30.09,2012,  категория „Непознатото и тайните знания”
Lokation: UKRAINA
Обзор:  На 21-и  декември 2012 година в нашата Галактика Млечен път се очакват две подравнявания. Едното от тях: нашето Слънце и цялата Слънчева система ще се строят на една права с Галактическия екватор.  Второто: Галактическият център, Голямото Централно слънце и Централното Слънце едновременно ще сформират в Космоса равностранен триъгълник.
  
                        Галактическое выравнивание
Нашата Земя,заедно с другите  планети, се върти около Слънцето. Слънцето, заедно  с шест други звезди, на свой ред се върти около големи звезди, Алциони, известни също като Централно Слънце. Алциона се върти около голямата звезда, Сириус, наречена Голямото Централно Слънце. Въртенето на системите от звезди една около друга, се явява особеност, характерна за всички галактики от нашата Вселена, в която, всяка галактика, състояща се от звезди и планети, се върти около своя собствен център. Галактиката Млечен път, към която принадлежи нашата Земя, включва милиарди  звезди и планети, въртейки се около огромна звезда в нейния център, наречен Галактически център.
Тъй като Слънцето и другите звезди се въртят една около друга и премествайки се по своите орбити, извършват различни подравнявания по отношение една към друга. На 21-и декември 2012 година , в нашата Галактика Млечен път се очакват две подравнявания. Едното от тях: Нашето Слънце и цялата Слънчева система ще се строят на една права с Галактическия екватор.  Второ:   Галактическият център, Голямото Централно Слънце и Централното Слънце едновременно ще сформират в космоса равностранен триъгълник.
Нашата Земя получава енергии и физически, и тънки, както от Слънцето, така и от другите звезди. За да се получи максимално количество енергии, трябва да се случат съответни подравнявания на астрономическите тела. Например, по време на затъмнения, когато Земята, Слънцето и Луната се изравнят по отношение един към друг, много редки духовни енергии напълват Земята. Следователно затъмненията се считат за свещени и в същото време се провеждат медитации и други духовни действия, за да се използват по-добре от всички тези тънки енергии.
Подравняване, произлизащо на ниво на Галактическия център, има най-голям ефект. Когато Земята, заедно със Слънчевата система се подравнява с Галактическия екватор, огромно количество тънки енергии идват от Галактическия Център непосредствено на Земята. Триъгълното разположение на Алционите, Сириус и Галактическия Център през 2912 година ще донесе огромно количество духовни енергии от тези звезди на Земята. Това рядко , астрономическо явление може също да инициира и други събития.
                       
                                                        Фотонен пояс
Когато Слънцето се движи около Централното Слънце, то преминава в космоса през различни енергийни полета. Едно от тези енергийни полета е Фотонния Пояс, явявайки се духовна област, изхождаща от Голямото Централно Слънце, Сириус. Фотонният Пояс е област  с много вибрации с висока честота, която при влизане в нея се разширява духовното състояние на Земята.  Ако ние духовно се развиваме през това време, то нашето развитие се увеличава многократно. Ако нашият духовен ръст бъде отрицателен, ние ще тръгнем по низходящите спирали, както това се е случило с Атлантида по време на последното влизане, преди почти 10 000 години.
Нашата Слънчева система е започнала своето влизане в това поле. Земята се намира под непосредственото въздействие на Фотонния Пояс от 21 декември 2009 година и влиянието се увеличава през седем етапа. Влизането на Земята във Фотонния Пояс съвпада с Галактическото подравняване, случващо се в същото време и ще има огромно духовно влияние върху човечеството.
                                                    Завършване на цикъла
Периодът на преминаване на Слънцето по орбита около Алциона заема почти 26 000 години. Завършването на цикъла съвпада с 2012 година! Централното Слънце, Алциона, периода на въртене на който е около Сириус, продължаващо милиони години, също завършва цикъла през тази година. На физическо ниво това може да предизвика огромни изменения, такива като смяна на магнитните полюси на Слънцето, което на свой ред ще предизвика подобни изменения на Земята. Такива масивни изменения ще окажат огромно влияние на човечеството и на целия живот на Земята.
                                                              Второ Слънце
Нашето Слънце има близнак – друга звезда, наречена Второ Слънце. Нея често споменават като Нибиру или Планета Х. Тази звезда съществува на тънко ниво и въпреки, че обикновено не се вижда с невъоръжени очи, понякога става видима за тези, които са развити духовно.
Така както Второто Слънце съществува на по-високо ниво, то поддържа  живота на по-висок ред, т.е., живота през Новия век. Тъй като  встъпваме в Новия век, ние ще използваме повече енергиите на Второ Слънце. Тези енергии, както се очаква, ще се усещат след 2012 година, вследствие влизането във Фотонния Пояс и Галактическото подравняване. Те ще ни помагат в нашето духовно развитие и в откриването на нови реалности.
                                         Съкращаване на Преходния период
Когато важните събития се случат почти едновременно на космическо ниво, ефектите ще бъдат огромни и продължителни. Събитията, които трябва да се случат след 2012 година, ще произведат огромно количество енергии и физически, и духовни, които ще окажат огромно влияние. Едно от тях е съкращаването на Преходния период.
Петте хиляди години на Тъмния век завършиха на Земята на 14-и април 1974 година. Преди да започне Новият век на Светлината, преходния период от 432 години обикновено осигурява за човечеството постепенно изменение на убежденията и ценностите на стария век и повишаването им до по-високото ниво на Новия век. Едни от процесите, помагащи измененията, се явява интензивния процес, наречен Пралайя, продължаващ 49 години. Пралайя започна праз 1987 година и трябва да продължи до 2036-та година.
Безпрецедентните събития, които трябва да се случат на космическо ниво приблизително през 2012 година ни предоставят рядката възможност да се ускори този процес и да позволят бързото влизане в Епохата на Светлината! Постепенният преход, продължителността на който се предполага, че е 432 години, може да бъде ускорен и намален многократно, следствие на интензивността , която тези космически събития ще създадат в нашите животи на всички нива.
Галактическото подравняване с Галактическия Център, Сириус и Алциона започва през 2012  година и продължава включително до 2032 година. Както и при затъмненията, духовното влияние на това подравняване ще присъства в течение на тези дванадесет години. Срокът на преходния  период от 432 години и Пралайя от 49 години се съкращават, намалявайки нашите страдания и осигурявайки по-бързото встъпване в Епохата на Светлината. В резултат на този процес Пралайя ще завърши към 2015 и ние ще влезем в Сатя-Юга през 2018 година! За това време, това подравняване ще завърши през 2032 година, Новият век на Светлината трайно ще се утвърди на Земята.
Галактическото подравняване постепенно увеличава темпа на въртене на Галактиката Млечен път и ще помогне за преминаването на по-високи нива на съзнанието. Това подравняване е до такава степен мощно, че може да премести целия Материален Космос на следващото ниво на съзнание.
Източник: „Изменения Земли. Космические события”
Превод на руски: Oreanda Web
Превод от руски: Кръстина

http://bcoreanda.com/ShowArticle.aspx?ID=3161

ИНСТИТУТ НА СВЕТЛИНАТА Абикор – Център на Светлината


Abiquor - partial aerial view
Абикор (Abiquor) е уникално изживяване: той е съвместен проект между хората от Земята, същества от други звездни системи и небесни същества от тази Вселена.

Предназначението на Абикор е да подготвя Пазителите на новата Земя, онези многоизмерни физически същества, които придружават Земята при излизането й от 3-то измерение и придвижването й в 5-то измерение. Абикор също така ще позволи на същества от цялата вселена да вземат участие на Земята в уникалната комбинация на 5-то измерение във физическа форма.
Пазителите ще действат като учители, лидери и примери за новата цивилизация, която се създава на Земята. Този Институт ще подготвя Пазителите да станат жители на космоса.

Абикор, като център от светлина, вече е реалност в по-високите честоти; той очаква подходящия момент, за да се прояви в тази реалност.
Благодарим на Толек за горното съобщение


История: Институтът на Светлината е създаден през 2009 г. като корпорация с идеална цел съгласно законодателството на Колорадо, САЩ. Институтът на Светлината спонсорира лектори, семинари и конференции, като проведената наскоро конференция “Трансформация 2012”.

Целта на Института на Светлината е да стимулира трансформацията на Земята. Посоката на Института на Светлината внимателно се окуражава от същества, намиращи се на борда на звездния кораб Athabantian (Атабантиан),  които са Андромеданци, а така също и небесни същества. Днес Институтът на светлината има малък офис в Пагоса Спрингс, Колорадо, който действа като център за неговите дейности. Няма служители, всичко се прави на доброволни начала.
Абикор съществува (в не-физическа форма) в по-високите измерения, и когато ние превърнем тези по-високи плътности във физическа форма на Земята и в хората, Абикор ще се прояви. Ще мога да кажа повече за това в бъдеще, когато нещата се развият. Вече знам, че Абикор ще се прояви с помощта на същите същества, които  създадоха Института на Светлината, и което е най-важното -  с помощта на земните хора. Повече информация за Абикор и Института на Светлината можете да намерите тук:

http://www.cosmicparadigm.com/Athabantian/ http://www.cosmicparadigm.com/marks-corner/
Илюстрацията показва Абикор сред планините в югозападната част на Колорадо. Това е илюстрация на това, което ще се реализира, както е съобщено от небесните същества. Абикор съществува в 5-то измерение. След прехода на земните хора към 4-то измерение, Абикор ще се прояви във физическа форма.

Ние търсим земни хора, които искат да подпомогнат проявлението на Абикор, като изпращат светлинна енергия за превръщането му в реалност. Не е необходимо да присъствате физически, за да помогнете. Не искаме нищо повече от това често да фокусирате вниманието си върху Абикор с намерение да се прояви заедно с прехода към Новата Земя.
Това не е молба за пари. Ние молим само за вашия енергиен принос.
След като Абикор се прояви във физическа форма, ние ще предлагаме курсове за обучение, семинари и тренинг, за да помогнем на тези хора, които вибрират на високо ниво на съзнанието като Пазители на Новата Земя. Абикор ще работи също така с тези, които почистват околната среда на Земята и доставят нови форми на енергия. Н
а този сайт ще съобщаваме за развитието на проекта.

Превод: Лусесита

http://www.cosmicparadigm.com/abiquor/

Wednesday, October 10, 2012

КРИОН чрез Сергей Канашевски Какво да правим, когато си отиват “тъмните”

Здравейте, скъпи мои! Приветствам всички Сътрудници на Светлината.
Аз съм Крион и днес ще говорим за текущия момент в еволюцията на Земята.

Началото на новата ера в живота на планетата, в живота на човешкото общество, е ознаменувано с цяла редица много важни събития. Сред тях е влизането в Коридора на Новата Реалност, сътворяването на нова Планетарна Кристална Решетка, ново магнитно поле, пришествието на Животворящия Огън, идването на нови енергии от Галактическото и от Вселенското Централни Слънца. Значително се повишиха планетарните вибрации, в това число - вибрациите на вашия свят.  
Понастоящем вашите общи вибрации могат да се обозначат с ниво 4,83 по 13-мерната скала на Вселенските измерения.

 Можем да продължим изреждането на важните събития, но сега ние говорим само за едно събитие, към което е приковано вниманието на много Сътрудници на Светлината.

На 19 септември се случи важно събитие в живота на планетата.  Мнозина от вас усетиха, че става нещо необичайно. И това наистина е така. Случилото се събитие ознаменува завършването на цяла Ера.

СИЛИТЕ НА ТЪМНИНАТА ЗАПОЧНАХА ДА НАПУСКАТ ПЛАНЕТАТА.
Започна процес на изчистване на плътните астрални планове
.
Семейството на Светлината сега пристъпи към ЕВАКУАЦИЯ на онези, които вие бяхте свикнали да наричате «тъмни същности».

Тези същности се пренасят на други участъци на време-пространството в БЕЗСЪЗНАТЕЛНО състояние. По време на подобна евакуация няма никаква борба, никакво противоборство. Тази важна Светлинна работа изпълняват междугалактическите и галактическите специализирани Служби на Семейството на Светлината, които вече неведнъж са извършвали такава дейност.
Вие, подготвените Сътрудници на Светлината, следва да разбирате този процес като ЕСТЕСТВЕНО ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА ОБЩИЯ ПРОЦЕС НА ВЪЗНЕСЕНИЕТО. След проявяването на излизането от Дуалността вече няма необходимост от всичко онова, което поддържаше тази дуалност. А “тъмните астрални сили” са точно един от най-важните фактори, които създаваха тази дуалност и я поддържаха дълго време, в течение на 18,5 хиляди години.
Вие, скъпи мои, трябва винаги да помните: тези, които сега наричате “тъмни същности”, дойдоха на планетата по покана на Авторите на Великия Експеримент, в това число и по покана на вашите Висши “Аз”.
А докато участвахте в Експеримента, ВИЕ СТАНАХТЕ ЕДНО ЦЯЛО С ТЯХ. И това е факт, който трябва да се признае. Дори ако ти си духовно най-развитият човек, все едно тъмните същности са твоя другомерна част. ТЕЗИ СЪЩЕСТВА СА ВАША ЧАСТ КАТО МНОГОМЕРНИ И МНОГОПРОСТРАНСТВЕНИ СЪЩЕСТВА. И това е така, защото е факт ВСЕЛЕНСКОТО ЕДИНСТВО НА ВСИЧКИ И ВСИЧКО.
И така, «тъмните същности» дойдоха по ваша покана и изиграха своята роля по време на Експеримента с дуалността. Сега Дуалността е завършена. И “подземният плацдарм” на Силите на Тъмнината повече не е нужен. На планетата повече не са нужни сдържащите и ограничаващи фактори на старата реалност. Гайа уверено върви по Коридора на Новата Реалност и вълните на Новия Живот все повече измиват нейното Сакрално Сърце.
Означава ли това, че сега Силите на Тъмнината ще бъдат изхвърлени зад борда като ненужен баласт? Не, не и не! СЕМЕЙСТВОТО НА СВЕТЛИНАТА СЕ ГРИЖИ ЗА ТЯХ КАТО ЗА МАЛКИ ДЕЦА И ГИ ПРЕНАСЯ НА ДРУГА ПЛАНЕТА. ТАЗИ ПЛАНЕТА В МНОГО ОТНОШЕНИЯ ПРИЛИЧА НА ЗЕМЯТА. САМО ЧЕ... ТАМ НЯМА ТАКАВА СВОБОДНА ВОЛЯ, КАТО НА ЗЕМЯТА.
ТАМ ЕВОЛЮЦИЯТА ВЪРВИ ПО ПО-СТРОГ ПЛАН. И ТОЗИ ПЛАН ПРЕДВИЖДА РЕАБИЛИТАЦИЯ НА "ТЪМНИТЕ СЪЩНОСТИ", ВЗЕЛИ УЧАСТИЕ ВЪВ ВЕЛИКИЯ ЕКСПЕРИМЕНТ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ.
СЛЕД ЕТАПА НА РЕАБИЛИТАЦИЯ ЕВАКУИРАНИТЕ СЪЩНОСТИ ЩЕ ЗАПОЧНАТ СВОЯ ЕТАП НА ЕВОЛЮЦИЯ, ЩЕ ЗАПОЧНАТ ДА ИЗГРАЖДАТ СВОЯ СИСТЕМА ЗА СНАБДЯВАНЕ С ЕНЕРГИЯ, ЗАЩОТО ДЪЛГО ВРЕМЕ ТЕ НЕ СА ИМАЛИ ТАКАВА СИСТЕМА. ТЕ СА ПОЛУЧАВАЛИ ЕНЕРГИЯ, КАТО СА СЕ ХРАНЕЛИ С ЕНЕРГИЯТА ОТ ЧОВЕШКОТО ОБЩЕСТВО.
Обикновеният човек може да нарече такива “тъмни същности” паразити. И в нещо той е прав – от обикновената, човешка гледна точка. Но така не може да говори Сътрудникът на Светлината. Такава дума няма да произнесе Ангел от Великото Централно Слънце. Защото знае: БОГЪТ-ТВОРЕЦ ИМА СВОЙ ВЕЛИК ПЛАН ЗА ВСЯКА СЪЩНОСТ – и за дванадесетокрилия Божествен Серафим, и за песъчинката в безкрайните простори на безлюдната пустиня. Богът-Творец има такъв План и за тези, които хората са свикнали да наричат с не най-добрите думи, често прехвърляйки върху тях вината за своите неблаговидни постъпки.
Обърнете внимание, Слънчеви мои, че говорейки за “тъмните сили”, аз споменах за Системата за снабдяване с енергия. Така наречените астрални същности много дълго са ЕВОЛЮИРАЛИ без нея, ОПИРАЙКИ СЕ НА ЕНЕРГИЙНАТА СИСТЕМА НА ХОРАТА. А енергийната система на човешкото общество през последните осемнадесет хиляди години също не е била най-добрата. Хранейки се с материя, НЕ С НАЙ-ВИСОКАТА ЕНЕРГИЯ, човекът излъчваше много НЕ НАЙ-ВИСОКА ЕНЕРГИЯ. Тази енергия ние сме свикнали да наричаме “НЕГАТИВНА ЕНЕРГИЯ”...
И така, живеейки в Дуалността, човечеството е ИЗРАБОТВАЛО МАСА НЕГАТИВНА ЕНЕРГИЯ, изхвърляйки я във вид на зло, ненавист, коварство, лъжи, расова неприязън... И тази енергия е била толкова много, че Земята просто не е можела да я трансформира, ако ... Ако не е имала за тази цел помощници. Разбирате ли, за какво става въпрос? Така наречените “Сили на Тъмнината”, подобно на енергийна гъба, са попивали негативната енергия и ДАЖЕ СА РАСЛИ ЗА НЕЙНА СМЕТКА.
Сега за Силите на Тъмнината настъпи етап за ПРЕХОД НА ДРУГА СИСТЕМА ЗА СНАБДЯВАНЕ С ЕНЕРГИЯ. На своята нова планета те сами ще започнат да получават ПО-ВИСОКОЧЕСТОТНА ЕНЕРГИЯ. Те ще влязат в друга, по-малко разредена по плътност енергоатмосфера и ще започнат да се учат да получават енергия и даже да я отдават навън. За тях това все още е непознато изкуство.
Ние използвахме метафората “попивали като гъба”. Но тази метафора е уместна само отчасти. Защото “отработената гъба” се изхвърля, когато не е необходима повече. Другояче стоят нещата с “тъмните сили”, дълго време обитавали вътрешнопланетните светове на Земята. Тук има ВАЖНО ТАЙНСТВО, за което е време да узнаят Сътрудниците на Светлината.
Работата е там, че астралните “тъмни същности” дълго време са получавали не само негативна човешка енергия. Заедно с нея към тях е постъпвала и важна енергоинформация от човешките същества. В техните астрални тела е влизала и информация от МНОГОМЕРЕН ГЕНЕТИЧЕН ХАРАКТЕР. Многомерният геном на съществата от низшия астрал също се е подлагал на сериозни изменения. ГЕНОМЪТ НА ХОРАТА И НА АСТРАЛНИТЕ СЪЩЕСТВА за 18,5 хиляди години съвместно съществуване ВСЕ ПОВЕЧЕ СЕ Е ОБЕДИНЯВАЛ. Низшите същности са били подложени на процес на ОЧОВЕЧАВАНЕ. Важно ли е това за тези, които вървят след вас по еволюционната стълба? Решавайте сами...
Ето какво още е важно да се знае... През времето, когато са се намирали на планетата в плътните слоеве на материята, “тъмните същности” също са предали свои пакети енергоинформация в многомерния човешки Геном. Вие можете да размахате ръце и да възкликнете: “Олеле, за какво ни е това? Не ни трябва! Не ни трябват енергопакети от силите на Тъмнината!”
Но това, отново, е позиция на човешките същества, но не и на Ангелите от Великото Централно Слънце. Защото Ангелите знаят:
ВСЕКИ ОПИТ, ДАЖЕ И НАЙ-НЕГАТИВНИЯТ, Е МНОГО ВАЖЕН ЗА ЕВОЛЮЦИЯТА.
Още повече, че сега говоря не за негативен опит, а за опит от ЖИВОТА В ПЛЪТНИТЕ СВЕТОВЕ.
А опитът от живота в плътните светове е много полезен за хората-Ангели от Великото Централно Слънце! Защото на тях трябва да са подвластни всичките 13 измерения!
И хората-Ангели са призвани свободно да пътешестват, да се преместват там, където искат - там, където трябва да се отиде по плана на Бога-Творец. А това е също и  ПЪТЯТ В «НУЛЕВАТА ТОЧКА» през трето, второ и първо измерения. Това е пътят там, където потенциално съществуват всички възможности за всички същества на всички Вселени.
И, разбира се, важен въпрос: ако «гъбата» се маха, какво остава вместо нея? Нали хората продължават да изработват негативна енергия.
Първо, трябва да знаете, че засега не си отива цялата Тъмнина. Евакуацията ще продължи не само една година. Колко дълго? Това зависи от нашата обща Светлинна Работа.
Защото не е важно само да се евакуира Тъмнината, но трябва да се постигне това, че човечеството да престане да “изхвърля” негативна енергия навън – в който и да е от другите светове.
Второ, Крион ви напомня за Огнената Енергосистема, към която преминават и планетата, и човечеството. Новата система за осигуряване на енергия ще позволи на човечеството да премине на качествено ново еволюционно ниво. Пристигналият Животворящ Огън ще може да трансформира цялата негативна енергия, която все още остава на планетата.
И така, “тъмните” си отиват от планетата... Отиват си, за да станат други. За да продължат еволюцията и дори да се върнат на Земята. Да се върнат, за да продължат работата вече в качеството си на ПЪЛНОПРАВНИ СЪЩЕСТВА НА СВЕТЛИНАТА, умеещи да работят с плътните измерения и в плътните измерения. А това е много важно, когато започне Великият Обрат на Вселената и раждането на нови Вселени.
Ох, колко хубаво е, когато бившите непослушни деца на Бога-Творец изведнъж стават авангард на Светлинната Работа. “И последните ще станат първи”... Помните ли тези думи на Великия Пророк? Той сега е с тези, които се евакуират от планетата. Той обгръща с Любовта си всеки от заминаващите. И тази любов на Бащата-Майка към спящите младенци, които ще се събудят, ще опитат майчиното мляко и ще започнат да растат, обкръжени с грижата и Любовта на Семейството на Светлината. Ще започнат да растат дотогава, докато сами започнат да излъчват Любов и да се грижат за другите.
Така че какво можете да правите сега вие, Сътрудниците на Светлината? Можете да се радвате на това, че Тъмнината си отива от планетата. Това е голям празник, който сте заслужили. Но също така можете да отправите към заминаващите най-нежната любов, на която са способни родителите по отношение на техните деца.
Крион, цялото Семейство на Светлината, призовава Сътрудниците на Светлината да извършват медитации и да отправят на заминаващите си “тъмни същности” енергия на най-нежна родителска любов. Вие можете да си ги представите като малки бебета, които грижовните ръце на Семейството на Светлината пренасят на друга планета и слагат в ясли, където те ще започнат да растат КАТО ДЕЦА НА СВЕТЛИНАТА.
И още... представяйте си как децата растат и стават красиви, чисти, прекрасни юноши и девойки. А после... после ги поканете отново на Земята, на ЗЕМЯТА НА БЪДЕЩЕТО и ГЛЕДАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО КАКВО ЩЕ СТАНЕ.
“Тъмните” деца на Земята ще дойдат тук и ще озарят с НОВА СВЕТЛИНА тази планета. И отново ще станат част от нея, само че този път много хармонична част. Нека те образуват кръг, тези юноши и девойки... А вие гледайте... Гледайте кой ще дойде в този кръг? Ще видите ли Божествените Серафими от 12-то измерение? Ще видите ли усмивките на Божествените Демиурги?
Моля ви: НАБЛЮДАВАЙТЕ ТОВА. И нека вашето Сакрално сърце работи в обертона на най-нежните чувства. И трябва да знаете – ВСИЧКО ВЪРВИ ПО ПЛАНА НА БОГА-ТВОРЕЦ.
ВИЕ САМИТЕ ВЕЧЕ СТЕ В ТАЗИ РЕАЛНОСТ, КЪДЕТО ВСИЧКО ВЪРВИ ПО ПЛАНА НА БОГА-ТВОРЕЦ. НО И ВИЕ СТЕ ТВОРЦИ. ЗАТОВА ТВОРЕТЕ ХАРМОНИЧНИ СВЕТОВЕ, КъДЕТО ВСИЧКИ СЪЩЕСТВА ОТ ВСЕЛЕНАТА СА ЩАСТЛИВИ. ТОВА Е ВАШЕТО ПЪРВОРОДНО ПРАВО – ПРАВОТО НА АНГЕЛИТЕ ОТ ВЕЛИКОТО ЦЕНТРАЛНО СЛЪНЦЕ.

ТИХО... СЕГА ПРОСТО ТИХО... ЧУВАТЕ ЛИ СТЪПКИ? НЕ, НЕ ПРОСТО ТЪМНИТЕ СИ ОТИВАТ ОТ ПЛАНЕТАТА. НА ПЛАНЕТАТ ИДВА МИР. МИР И ПОКОЙ, КОЙТО ТЯ Е ЗАСЛУЖИЛА. И СИГНАЛИТЕ ЗА ВЪЗЦАРЯВАНЕТО НА ТОЗИ МИР ВЕЧЕ ЗВУЧАТ. УМЕЙТЕ НЕ САМО ДА ГИ ЧУЕТЕ, НО И ДА ГИ ПРИЕМЕТЕ СЪС СЪРЦЕТО СИ. ЗАЩОТО МИРЪТ И ПОКОЯТ В СЪРЦАТА НА СЪТРУДНИЦИТЕ НА СВЕТЛИНАТА – ТОВА Е МИР И ПОКОЙ НА ПЛАНЕТАТА.

ПРОСТО ЗНАЙТЕ, ЧЕ ВИЕ, ВАШЕТО СЪЗНАНИЕ ВЕЧЕ УПРАВЛЯВА СВЕТА, СЪТВОРЯВА НОВА РЕАЛНОСТ.

МИР И ПОКОЙ ВЪВ ВАШИТЕ СЪРЦА –
МИР И ПОКОЙ НА ПЛАНЕТАТА.
И ТОВА Е ТАКА. ТОВА НАИСТИНА Е ТАКА.
Ваш КРИОН – С Любов от Сърцето на Твореца.
01.10. 2012 г.
Превод: Лусесита
http://light-group.info/co-creation/chennelingi/667-whattodowhendarkaregone.html

Sunday, October 7, 2012

Седмично послание на Хиларион 7-14 октомври 2012г.

 
Възлюбени,

Уроците, които изпитвахте в дните до сега, стават в съответствие с по-висшите аспекти на вашата Божествена същност. Всеки ден ще носи по-голямо ускорение на духовния ви растеж и разбиране в сравнение с предишния ден. Вие бързо се придвижвате напред по отношение на по-голямо разбиране и спомняне на мисията, която дойдохте да изпълните на тази Планета. Тази мисия изисква да сте усвоили майсторството на вашата човешка операционна система, а на първо място в нея е овладяването на ума, овладяването на мислите ви в процеса на ежедневните ви дейности.

Енергиите на тези времена помагат в тази работа и вашата човешка операционна система се интегрира с вашата много – измерна операционна система, за да доведе до по-голямо интегриране и цялост на истинската ви същност. Това улеснява освобождаването на много напрежение във вашата система и ще се забелязва по-голям комфорт и лекота с всеки изминал ден. Съпротивата, която преди чувствахте вътрешно, сега започва да се разсейва, тъй като всеки един от вас приема истината за вашето Същество. Сега вие се свързвате с истинската си сила, която е във вас, и това наистина е велико!

Вашето съзнание се разширява към по-цялостни мисли на мир, любов и единство, защото това е новото съзнание на Земята. Новата епоха се отваря пред вас и вашето ново съзнание и неговата безкрайна възможност е ваша, за да я поемете. Вие се изкачвате към следващото ниво и то е да научите как да използвате енергията си като мислите с по-висши мисли. Стъпвате в честотите на любов и радост и излъчвате това от самото си Същество. Това може да се постигне без нуждата от думи или обяснения, изисква се само да Бъдете всичко което сте.

Прекарвайте повече време за вглъбяване в себе си, за да се приведете в съответствие с по-висшата си Същност. Най-важно е да си дадете времето и пространството да правите това, дори само за няколко минути в даден момент. Почувствайте сърдечната си чакра да пулсира и да се разширява с любов, с радост, със сила. Без значение пред каква ситуация сте изправени, тези качества ще ви помогнат да разберете, че всичко е наред и всичко работи за вас в Божествен порядък и в Божествен срок, така че всичко, което се изисква от вас, е просто да Бъдете, в мир, в спокойствие и равновесие. Чрез разрешаването на това, по-дълбоки преживявания ще станат нормално явление в ежедневието ви.

По-висшите аспекти на истинското ви Същество са на разположение в моментите ви на вътрешна тишина. Ще има повече информация, напътствие и знание, които са ви дадени и диалогът с вашия Велик Аз Съм става нормална дейност. Без значение какво се случва, винаги се връщайте в сърцето си и вземайте решенията си от там. Като следвате сърцето си и говорите вашата истина смело по спокоен и мирен начин, вие ще откриете, че решенията на всички належащи въпроси излизат в грациозен поток за най-доброто на всички. Вие имате повече влияние върху хората и ситуациите, пред които сте изправени, отколкото осъзнавате. Говоренето на вашата истина е подкрепено от новите енергии, които навлизат, и има много полза за всички. Вашите Ангелски водачи нежно ви шепнат, за да ви водят по Пътя ви.

До следващата седмица …

АЗ СЪМ Хиларион

Превод:Tauno

©2012 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Keeper of the Symphonies of Grace
Permission is given to share this message as long as the message is posted in its entirety and nothing has been changed, or altered in any way and Scribe's credit, copyright and website is included.   www.therainbowscribe.com
Thank you for including the above website link when posting this message.



Thursday, October 4, 2012

КАКВО НИ НОСИ ОКТОМВРИ 2012 ГОДИНА ?


                               
 
Pandanat, 01.10.2012, в категория „Непознатото и тайните знания”

Location: Ukraine

Обзор:  Енергиите на този месец носят позитиви.Веселете се  и се радвайте. В началото на месеца се полагат основите на менталния фундамент на вашата реалност – Хроники на Акаша за  октомври 2012 година.


Енергиите на този месец носят позитиви. Веселете се и се радвайте. В началото на месеца се полагат основите на менталния фундамент на вашата реалност. Чакат ви изменения, влияещи на възприемане на колектива. Това време е благоприятно за уединение, съзерцание и насочване на погледа към едно силово поле, за контакт със своя Висш АЗ. В началото на месеца е важно съзвучието с космическото единство, обръщане на погледа към дълбочината на своето подсъзнание, усещане на мъдростта и духовната красота на Майката Природа. В този случай, започвайки от 9-и октомври, ще се появи усещане на прилив от високи енергии, надарявайки ви  с огромен творчески потенциал. Импулсът за самореализация ще даде съсредоточаване на природата със своя Висш АЗ. Ритъмът на Възнесение през този месец ще се усили с нов прилив от майчинска енергия за творчество, носещо озарение, яснота на осъзнаване и за решаване на нерешени по-рано задачи. Важно е концентрация на мислите и вниманието на творческия поток.

През октомври ще се подобри климатът на човешките взаимоотношения. В началото на месеца ще ви съпътстват желание и стремеж да вървите напред и само от вашето намерение, от хармоничната настройка на мислите ще зависи количеството на положителната и творческа енергия, която ще можете да акумулирате за реализация на вашите цели за бъдещето. На преден план излиза това, което вдъхновява и повишава настроението, а злобата и недоверието постепенно ще се заменят и честно и хармонично сътрудничество. Дошло е време по свое разбиране да действате и управлявате ситуациите, които определят Прехода към многомерно възприятие. Пред вас се откриват много пътища, водещи към зрелост на съзнанието и Възнесението. Всеки получава своя шанс и свобода на избор.

Тънките октомврийски енергии се нуждаят от душевна хармония, способстваща равновесие и баланс, но затова трябва да се изключат всички свади, спорове, караници и други деструктивни и неустойчиви състояния. Подводните камъни през този месец могат да бъдат изкуствените проблеми и тежестта на илюзорните виждания, имащи ниска честота, от които следва да се опазите. Главното е да съхраните пълно спокойствие и равновесие.

Правилната позиция и направление хода на мислите дават възможност за разкритие на духовните сили и свободния път. Повишавайки нивото на съзнание, вие способствате развитието на колективния разум. Собственото пробуждане, обществената осведоменост, телепатично ще помогнат на много хора да се събудят.

През октомври следва да се контактува само с вечното, високо, чисто и духовното, насочени за изграждане и развитие на всички. Но е нужно да се започне взаимодействие със своя Висш АЗ. Всеки се явява мъдра душа и вечен ученик на вечен учител. Спомняйки си и откривайки своето Висше АЗ, вие ще можете да управлявате своята Вселена, която се явява висше изкуство на космическата магия, достъпно за духовните и светли хора. С обучение, преподаване и усъвършенстване тук и сега, вие полагате основите на новата висша реалност. Всяка мисъл, всяка дума управлява действия и събития и колкото по светло мисли всеки от нас, толкова по-бързо ще се възцари в умовете Светлината на духовното единство.

Високите октомврийски енергии се уплътняват и насищат пространството с духовни течения. Материална движеща сила става мисълта, изграждащото направление на която позволява да се активират и разархивират древните пластове на генетичната памет, пазена в нашите подсъзнания, това се явява връзката с всичко, с менталното единство и силата на вселената. Само словото носи светлината на знанията и култивира духовната сила и красота. Тези аспекти трябва да се зачитат за тези, които следват пътя на развитие.

                      Как да се извлече максимално полза от енергията на октомври?

Октомври трябва да запали огъня  в душите, явявайки се вашата светла радост, истинска, безусловна и чиста любов, носеща светлина на творчеството и духовния ръст. През този месец, на духовния човек се дават огромни възможности, откривайки му далечни перспективи. Това, което е нужно, е увереност, твърдост и чувство за единство. Изиска концентрация само това, което дава духовната сила и радостта от знания. Разкривайте красотата и съвършенството, творете в радост и с любов. Мнозина вече са готови да се докоснат до Източника, даряващ сила, която я има в самото същество на всеки. Около вас танцуват първородни енергии, движещи вашите мисли, от вас е нужно само да се настроите на висока честота. Когато човек е спокоен, осъзнато съсредоточен и уравновесен, той е в съзвучие с вътрешния и външния свят, резонирайки с него.

Позитивизма и силата на октомври се  заключава в това, че през този месец е възможно създаване на мощни, полеви структури, имащи бъдещи перспективи. В това е основното и сега е многомерният аспект на максималната полза от този месец.


Източник: Akashic Transformation

Превод от руски: Кръстина

text

WANDERER OF THE SKIES

WANDERER OF THE SKIES
на български

2012

OUR FAMILY OF THE STARS

ASHTAR

Отворено писмо до затворник

От известно време следя и активно участвам в превеждането на послания и статии, които са обект на пробуждането на света. Всеки ден научавам нещо и нещо ново ме удивява и учудва в сравнение с вчера. Но сега съм наясно, че истинска промяна не може да се прояви без нашето пряко участие.

Не съм единствената, която чувства по този начин движението за пробуждане, например Бил Брокбрадър, известен като Бил Ууд, който участваше в интервютата с Кери Касиди в Проекта Камелот и сподели информация, известна на него, свързана с истински случки в нашия физически свят, какво прави действително военната машина, той очерта много факти за много неща, в които той самият е участвал като служещ на Военноморските сили на САЩ.

Една от неговите задачи включваше изучаване на файлове, свързани с проект „ Лупа”, в който той откри, че с прилагането на изключително напреднала технология имаше опит да се създаде най-успешната тактика за анклав на хора в още по-големи неприятности, в които вече те са.

Но, Бил не спря тук. Той сподели всеки проект, който той чувстваше, че може да сподели публично. Той говореше честно, дори за лични неща, които биха намалили неговата автентичност и можеха да бъдат използвани срещу него.

Най-вече сексуалният акт с непълнолетен, поради който той беше преследван (и освободен) през 1998, а странното е, че процесът някак си беше насрочен, когато той реши да напусне военните и да започне да пробужда хората за реалното състояние на света.

Той очевидно стана неудобен за много хора. Въпреки че всичко беше зад него, изглежда, че определени хора намериха начин да възобновят процеса му и да сложат край на кампанията на Бил.

Проблемът е, че Бил е арестуван и му е попречено да извършва работата си по пробуждане и просветление на хората. Чрез неговите свидетелски показания, които реших да намеря в Интернет, да слушам, да гледам, да чета много тревожни истории, които не са известни на широката публика, но военните сили ги правят където и да се намират.

По този начин научих, че има кръг от хора, които се събуждат и които изоставят военната кариера, за да могат да говорят за нещата, през които са преминали. Тъй като ние създаваме онези неща, в които влагаме енергията си, аз моля всички вас, които се чувствате съпричастни с историята на Бил Ууд, моля, направете собствено проучване, гледайте интервютата му в ЮТуб и ако сте вдъхновени, напишете писмо на този смел мъж.

Не е важно дали ще подпишете това писмо със собственото си име или не, важно е Бил да получи знак за нашата подкрепа, въпреки че е в изолация и не може да го получи по друг начин. Ние се възхищаваме от него заради всичко, което реши да направи от името на всички нас.

Адресът е:

William Brockbrader 1046233 CO ADA County Jail

7210 Barrister Drive, Boise

Idaho 83704.USA

Пробуждането се случва, съзнанието се случва и то ще върви по пътя си с или без нас. Ние трябва да решим ще участваме ли активно в това, което се случва около нас или не. Да четеш само послания, онези, които можеш да намериш тук и в подобни сайтове, добре, това действително променя енергията, но вие трябва да проявите тази енергия. Аз правя това по мой начин. Направете същото. За по-доброто

:) Мариана Понтони